Aktuális Stressz-állapot


Gyakran találkozunk napjainkban azzal a megállapítással, hogy a stressz korunk népbetegsége.
A mai rohanó életforma, az előttünk tornyosuló határidők, a megoldandó feladatok, problémák és a rajtunk kívül álló nehézségek mind-mind feszültségforrást és stresszhelyzetet jelentenek. Tömeg és zaj vesz körül bennünket, dugóban közlekedünk, különösen, ha nagyvárosban élünk. Szervezetünknek alkalmazkodnia kellene a folytonosan változó körülményekhez, ez azonban nagyon sok esetben nem sikerül és felborul a korábbi egyensúly.

Az állandó stressz következtében a szervezet kilendül nyugalmi állapotából és fokozottan reagál a külső ingerekre. Megindul a tünetképződés, mely idegeskedés, türelmetlenség formájában jelentkezik.
Az immunrendszer gyengülésével növekszik a betegségekre való hajlam, felsőlégúti panaszok, szívproblémák, gyomorfájdalmak, hajhullás, bőrfertőzések alakulhatnak ki.

Természetesen minden komolyabb tünet, panasz, fájdalom esetében az a legfontosabb, hogy megtörténjen a célirányos szakorvosi vizsgálat, amely kizárja egy orvosi értelemben vett betegség meglétét.

Az aktuális stressz-állapotot mérő kérdőív arra adhat választ Önnek, hogy mennyiben kell változtatnia életmódján és szükséges-e szakemberhez fordulnia.

A teszt kitöltése:
Figyelmesen olvassa végig az alábbi állításokat és jelölje meg azt, amelyik kérdésenként az utóbbi időszakban és jelenleg is leginkább jellemző Önre. Ezúton is hangsúlyozom, hogy a teszt kitöltése nem véletlenül név nélkül történik, az eredményekről kizárólag Ön értesül. Legyen tehát őszinte saját magával szemben!
Valamennyi kérdésre válaszoljon, mert üresen maradt válaszhelyek esetén nem kezdődik meg az értékelés.

1. Gyakran mondok igent, amikor nemet szeretnék mondani.





2. Ha ideges vagyok, testi tüneteim lesznek, pl. fejfájás, gyomorszorítás.





3. Jobban szeretem nem kimutatni azt, amit gondolok, vagy érzek.





4. Félek kritizálni, és megmondani az embereknek, amit gondolok.





5. Nem merek visszautasítani feladatokat.





6. Inkább nem mondom ki a véleményemet az ellenséges beszélgetőpartnereimnek.





7. Éjjel nehezen tudok elaludni, és kialvatlanul ébredek.





8. A többiekkel való kapcsolatom inkább a biztonságra épül, nehezen viselem el, ha nem tudom, kitől mire számíthatok.





9. Félénk vagyok és leblokkolok, ha nem érzem teljesen mások támogatását.





10. Gyakran mondják rólam, hogy könnyen felmegy bennem a pumpa; ideges leszek és kirobbanok.





11. Általában feszült vagyok a munkahelyi megbeszéléseken.





12. Nézeteltérés esetén reális kompromisszumokra törekszem.





13. Hajlamos vagyok későbbre halasztani azt, amit meg kell tennem.





14. Gyakran félbehagyom a dolgaimat, és másba kezdek.





15. Érzelmi oldalról nem nagyon ismernek, inkább elrejtem érzéseimet.





16. Nem kell sok ahhoz, hogy félénkké váljak.





17. Mostanában sokszor úgy érzem, hogy nem tudom irányítani életemet.





18. Túlterheltnek érzem magam, úgy érzem, nem tudom így sokáig folytatni.





19. Nehezemre esik állást foglalni és választani.





20. Nem szeretek egyedül lenni a véleményemmel egy csoporton belül, ebben az esetben inkább hallgatok.





21. Félek közönség előtt beszélni, ilyenkor nagyon leblokkolok.





Ha rendelkezik okostelefonnal, elmentheti telefon számom, email címem és a beolvasott kódban található linkre kattintva jelentkezhet személyes vagy online pszichológiai terápiára személyes vagy online pszichológiai terápiára
Bencsik Andrea Pszichológus * Online, Veszprém, Zala, Vas, Somogy és Győr-Sopron megyében Indítsa el a QR kód alkalmazást, tartsa a kamerát a vonalkód fölé és amennyiben a telefonnak sikerült beolvasnia a kódot, egy halk hangjelzés után a képernyőre ki is írja az adatokat.

Online Pszichológiai tanácsadás Skype-on



Online pszichológiai tanácsadás

Online pszichológiai tanácsadásOnline pszichológiai tanácsadás? Amikor először hallottam erről a más országokban már bevált módszerről, megvallom őszintén, hogy élesen tiltakoztam. Azóta eltelt pár év, megváltoztak a dolgok, így a vélekedésem is.

Ma már minden elérhető interneten keresztül. Nem csak információk. Rendelhetünk bármit online, termékeket, ételt, ruházatot. Találhatunk társat is ezen a csatornán.

Az internet természetessé vált az élet minden területén. E-mailen, skype.on és különböző közösségi oldalakon keresztül osztjuk meg a velünk történő eseményeket, így tartjuk a kapcsolatot barátainkkal, ismerőseinkkel.

Miért ne kérhetnénk online tanácsot egy pszichológustól, ha éppen úgy érezzük, hogy elakadtunk az életünk fontos kérdéseiben?

Az online pszichológiai tanácsadás e-mailen vagy skype-on történő kapcsolatfelvétel nyomán történik.

A részletekkel kapcsolatban látogasson el az onlinepszichologus.com honlapomra.

Megmenthető házasság

Házasságterápia, a párkapcsolati terápiaAmikor egy házasság válságba kerül, amikor két ember egy ideje már nem igazán tud szót érteni egymással, nem képes közös nevezőre jutni, szinte jeges zuhanyként fogalmazódik meg a válás gondolata.

Szerencsére egyre többen tudják, hogy ebben a helyzetben is van segítség, és nem feltétlenül a végletesség jelent megoldást.

Pszichológusként azt tapasztalom, hogy azok a házasságok megmenthetőek, ahol megvan az elegendő érzelmi alap egymás iránt, és ahol mindkét félben megvan a törekvés egy megújult, közös jövő kialakítására.

A házasságterápia, a párkapcsolati terápia speciális módszerekkel nyithat új dimenziót nő és férfi számára a harmónia visszaszerzéséhez.

Meddőség és Lélek

Pszichoterápia vagy a támogató pszichológiai tanácsadás meddőség eseténKözismert statisztikai tény, hogy napjainkban minden negyedik házaspár szembesül a vágyott gyermekáldás elmaradásával.

Az esetek 30 százalékában kifejezetten lelki okok állnak a terméketlenség hátterében.

Pszichológusként ugyanakkor azt is tapasztalom, hogy a kimutatott orvosi okok, a felállított diagnózisok a maguk szárazságával súlyos lelki válságot, belső megrendülést, a férfi és női önazonosság elbizonytalanodását váltják ki az érintetteknél.

A meddőségi kezelések jelentős fizikai és pszichés megterhelést jelentenek a nők számára.

A siker elérésében, a babavárásig vezető, sokszor rögös úton komoly segítséget jelent a pszichoterápia vagy a támogató pszichológiai tanácsadás.