Elismertség-igény, becsvágy


A becsvágy, vagy inkább pontosabban kifejezve, a mások általi elismerésre való igény teljesen természetes szükséglete személyiségünknek.
Már kora gyerekkortól szükségünk van arra a visszajelzésre, hogy amit teszünk, az elnyeri környezetünk tetszését és dicséretre méltó. Sokszor az önbizalomhiány hátterében éppen az húzódik, hogy nem kaptunk, kapunk megfelelő pozitív visszacsatolást a cselekedeteinkről, teljesítményünkről.

A jó értelemben vett becsvágy hajt előre abban, hogy újra és újra továbblépjünk, hogy az eddigi eredményeinknél többre törekedjünk, változtatásra, cselekvésre ösztönöz bennünket.
Utunkat járva fejlődni igyekszünk, s közben óhatatlanul mérlegelünk, értékeljük, viszonyítjuk önmagunkat, összehasonlítást teszünk másokkal.

Az „Elismertség-igény, becsvágy” kérdéssor arra adhat választ Önnek, hogy hol is helyezkedik el ebben az értékelésben és a másokkal való összehasonlításban.

A teszt kitöltése:
Figyelmesen olvassa végig az alábbi állításokat és jelölje meg azt, amelyik kérdésenként a leginkább jellemző Önre.
Ezúton is hangsúlyozom, hogy a teszt kitöltése nem véletlenül név nélkül történik, az eredményekről kizárólag Ön értesül. Legyen tehát őszinte saját magával szemben!
1. Dühít engem, ha olyan emberek, akik éppen annyira intelligensek, mint én, többet érnek el az életben.



2. Nagyon fontos nekem, hogy mások elismerjék a teljesítményemet.



3. Megnézem azokat a televízióműsorokat is, amelyek kevésbé érdekelnek, ha valamit tanulhatok belőlük.



4. Igyekszem tréninggel fejleszteni önmagamat annak érdekében, hogy kiküszöböljem a gyengeségeimet.



5. Szeretném, ha a mostaninál bonyolultabb problémákat is meg tudnék oldani.



6. Mindig kitűzök magam elé egy bizonyos célt, amelyet szeretnék elérni.



7. Gyakran dolgozom a szabadidőmben is.



8. Szeretném tudni, hogyan javíthatnám teljesítményemet.



9. Iskoláskoromban a teljesítményemmel nem voltam megelégedve.



10. Nem vagyok jó vesztes.



11. Teljesítményemet szívesen hasonlítom össze másokéval.



12. Olyan tevékenységért, mely kevés elismerésre talál, nem tudok lelkesedni.



13. A kritikát nagyon a szívemre veszem.



14. Képességemmel és tudásommal nem vagyok megelégedve.



15. Az iskolában szerettem volna osztályelső lenni.



16. Azokat az embereket, akik semmit sem teljesítenek, kisebb értékűnek tartom.



17. A társasjátékok szórakoztatnak, mert megpróbálok mindig győzni.



18. A szakmai karrier sok más dolognál fontosabb számomra.



19. Szívesebben vennék egy bizonytalanabb állást jó előmeneteli lehetőségekkel, mint egy nyugodt és biztos hivatalnoki beosztást.



20. Szívesen lennék egy csoport vezetője.



21. Egy olyan ember, aki sokat ért el az életben, eleve szimpatikus nekem.



22. Többet szeretnék elérni, mint a szüleim.



23. Mint sportoló, nem vennék részt olyan versenyeken, melyekről előre tudni, hogy ott csak utolsó lehetek.



24. Vezetőként arra törekednék, hogy minden területen jobb legyek, mint munkatársaim.



25. Csak akkor vagyok elégedett magammal, ha jó teljesítményt értem el.



Ha rendelkezik okostelefonnal, elmentheti telefon számom, email címem és a beolvasott kódban található linkre kattintva jelentkezhet személyes vagy online pszichológiai terápiára személyes vagy online pszichológiai terápiára
Bencsik Andrea Pszichológus * Online, Veszprém, Zala, Vas, Somogy és Győr-Sopron megyében Indítsa el a QR kód alkalmazást, tartsa a kamerát a vonalkód fölé és amennyiben a telefonnak sikerült beolvasnia a kódot, egy halk hangjelzés után a képernyőre ki is írja az adatokat.

Online Pszichológiai tanácsadás Skype-on



Online pszichológiai tanácsadás

Online pszichológiai tanácsadásOnline pszichológiai tanácsadás? Amikor először hallottam erről a más országokban már bevált módszerről, megvallom őszintén, hogy élesen tiltakoztam. Azóta eltelt pár év, megváltoztak a dolgok, így a vélekedésem is.

Ma már minden elérhető interneten keresztül. Nem csak információk. Rendelhetünk bármit online, termékeket, ételt, ruházatot. Találhatunk társat is ezen a csatornán.

Az internet természetessé vált az élet minden területén. E-mailen, skype.on és különböző közösségi oldalakon keresztül osztjuk meg a velünk történő eseményeket, így tartjuk a kapcsolatot barátainkkal, ismerőseinkkel.

Miért ne kérhetnénk online tanácsot egy pszichológustól, ha éppen úgy érezzük, hogy elakadtunk az életünk fontos kérdéseiben?

Az online pszichológiai tanácsadás e-mailen vagy skype-on történő kapcsolatfelvétel nyomán történik.

A részletekkel kapcsolatban látogasson el az onlinepszichologus.com honlapomra.

Megmenthető házasság

Házasságterápia, a párkapcsolati terápiaAmikor egy házasság válságba kerül, amikor két ember egy ideje már nem igazán tud szót érteni egymással, nem képes közös nevezőre jutni, szinte jeges zuhanyként fogalmazódik meg a válás gondolata.

Szerencsére egyre többen tudják, hogy ebben a helyzetben is van segítség, és nem feltétlenül a végletesség jelent megoldást.

Pszichológusként azt tapasztalom, hogy azok a házasságok megmenthetőek, ahol megvan az elegendő érzelmi alap egymás iránt, és ahol mindkét félben megvan a törekvés egy megújult, közös jövő kialakítására.

A házasságterápia, a párkapcsolati terápia speciális módszerekkel nyithat új dimenziót nő és férfi számára a harmónia visszaszerzéséhez.

Meddőség és Lélek

Pszichoterápia vagy a támogató pszichológiai tanácsadás meddőség eseténKözismert statisztikai tény, hogy napjainkban minden negyedik házaspár szembesül a vágyott gyermekáldás elmaradásával.

Az esetek 30 százalékában kifejezetten lelki okok állnak a terméketlenség hátterében.

Pszichológusként ugyanakkor azt is tapasztalom, hogy a kimutatott orvosi okok, a felállított diagnózisok a maguk szárazságával súlyos lelki válságot, belső megrendülést, a férfi és női önazonosság elbizonytalanodását váltják ki az érintetteknél.

A meddőségi kezelések jelentős fizikai és pszichés megterhelést jelentenek a nők számára.

A siker elérésében, a babavárásig vezető, sokszor rögös úton komoly segítséget jelent a pszichoterápia vagy a támogató pszichológiai tanácsadás.