Szorongás Kérdőív


Mai felgyorsult és örökös teljesítményre, sikerek elérésére ösztönző világunkban a megfelelési kényszer és igény nyomán óhatatlanul megélünk szorongásokat, belső feszültségeket.

A szorongás önmagában sokszor megfoghatatlan, egyfajta bizonytalan, tárgy nélküli félelem. Olykor meg sem tudjuk fogalmazni, mi a baj, inkább azt érezzük, hogy valami meghatározhatatlan feszültség uralkodik rajtunk, ami időnként fizikai tünetekben jelentkezik. Gondolkodásunk, figyelmi képességünk szétzilálódik, memóriazavar alakul ki, izomrendszerünk görcsösen megfeszül.

Azaz a szervezetünk számos jelzést küld nekünk arra vonatkozóan, hogy valami nincs rendben, hogy oda kell figyelnünk. Sokszor kialakulnak olyan testi tünetek, melyek mögött nincs valós testi betegség, pusztán a kapott jelzéseket, figyelmeztető jeleket kellene értelmeznünk, megértenünk.

Természetesen minden komolyabb tünet, panasz, fájdalom esetében az a legfontosabb, hogy megtörténjen a célirányos szakorvosi vizsgálat, amely kizárja egy orvosi értelemben vett betegség meglétét.

A Szorongás Kérdőív arra adhat választ Önnek, hogy szükséges-e szakemberhez fordulnia.

A teszt kitöltése:
Figyelmesen olvassa végig az alábbi állításokat és jelölje meg azt, amelyik kérdésenként az utóbbi időszakban és jelenleg is leginkább jellemző Önre. Ezúton is hangsúlyozom, hogy a teszt kitöltése nem véletlenül név nélkül történik, az eredményekről kizárólag Ön értesül. Legyen tehát őszinte saját magával szemben!
Valamennyi kérdésre válaszoljon, mert üresen maradt válaszhelyek esetén nem kezdődik meg az értékelés.

Milyen mértékben zavarták Önt az alább felsorolt tünetek az elmúlt időszakban?
1. Idegesség vagy belső remegés érzése.





2. Hányinger, gyomorfájdalom vagy émelygés.





3. Hirtelen vagy ok nélkül ijedtség.





4. Hirtelen, ok nélkül fellépő pánik érzése.





5. Szívdobogás, vagy gyorsult szívműködés érzése.





6. Kényszerítő érzés, hogy újra és újra megvizsgáljon dolgokat vagy amit csinált.





7. Elalvási nehézségek.





8. Ellazulási nehézségek, vagy az az érzés, hogy nem képes kipihenni magát.





9. Könnyen összerezzen, megriad.





10. Könnyen válik ingerlékennyé vagy zaklatottá.





11. Félelemérzés tereken, utcákon vagy nyilvános helyeken.





12. Fél egyedül elhagyni lakását, házát.





13. Képtelen megszabadulni gyötrő gondolatoktól.





14. Bizonyos munkákat képtelen elvégezni vagy befejezni.





15. Lassú vagy körülményes munkavégzés, melynek célja, hogy az hibátlan legyen.





16. Korai ébredés, ami után képtelen újra elaludni.





17. Autóbuszon, villamoson vagy metrón fél, illetve képtelen utazni.





18. Kénytelen elkerülni bizonyos tárgyakat, helyeket vagy egyes tevékenységeket, mivel ezek szorongást okoznak.





19. Ideges, ha egyedül van.





20. Fél, hogy nyilvános helyen elájul.





21. Szomorúnak vagy lehangoltnak érzi magát.





22. Borúlátó a jövőre vonatkozóan.





23. Könnyen elsírja magát.





24. Érdeklődésvesztés a szokásos dolgok vagy személyek iránt.





25. Csalódás érzése.





26. Energiahiány vagy meglassultság érzése.





27. Étvágycsökkenés.





28. Fájdalmak, vagy rosszullétek okozta aggodalmaskodás.





29. Szexuális érdeklődéscsökkenés.





30. Önvádaskodások, bűnösségérzések.





Ha rendelkezik okostelefonnal, elmentheti telefon számom, email címem és a beolvasott kódban található linkre kattintva jelentkezhet személyes vagy online pszichológiai terápiára személyes vagy online pszichológiai terápiára
Bencsik Andrea Pszichológus * Online, Veszprém, Zala, Vas, Somogy és Győr-Sopron megyében Indítsa el a QR kód alkalmazást, tartsa a kamerát a vonalkód fölé és amennyiben a telefonnak sikerült beolvasnia a kódot, egy halk hangjelzés után a képernyőre ki is írja az adatokat.

Online Pszichológiai tanácsadás Skype-on



Online pszichológiai tanácsadás

Online pszichológiai tanácsadásOnline pszichológiai tanácsadás? Amikor először hallottam erről a más országokban már bevált módszerről, megvallom őszintén, hogy élesen tiltakoztam. Azóta eltelt pár év, megváltoztak a dolgok, így a vélekedésem is.

Ma már minden elérhető interneten keresztül. Nem csak információk. Rendelhetünk bármit online, termékeket, ételt, ruházatot. Találhatunk társat is ezen a csatornán.

Az internet természetessé vált az élet minden területén. E-mailen, skype.on és különböző közösségi oldalakon keresztül osztjuk meg a velünk történő eseményeket, így tartjuk a kapcsolatot barátainkkal, ismerőseinkkel.

Miért ne kérhetnénk online tanácsot egy pszichológustól, ha éppen úgy érezzük, hogy elakadtunk az életünk fontos kérdéseiben?

Az online pszichológiai tanácsadás e-mailen vagy skype-on történő kapcsolatfelvétel nyomán történik.

A részletekkel kapcsolatban látogasson el az onlinepszichologus.com honlapomra.

Megmenthető házasság

Házasságterápia, a párkapcsolati terápiaAmikor egy házasság válságba kerül, amikor két ember egy ideje már nem igazán tud szót érteni egymással, nem képes közös nevezőre jutni, szinte jeges zuhanyként fogalmazódik meg a válás gondolata.

Szerencsére egyre többen tudják, hogy ebben a helyzetben is van segítség, és nem feltétlenül a végletesség jelent megoldást.

Pszichológusként azt tapasztalom, hogy azok a házasságok megmenthetőek, ahol megvan az elegendő érzelmi alap egymás iránt, és ahol mindkét félben megvan a törekvés egy megújult, közös jövő kialakítására.

A házasságterápia, a párkapcsolati terápia speciális módszerekkel nyithat új dimenziót nő és férfi számára a harmónia visszaszerzéséhez.

Meddőség és Lélek

Pszichoterápia vagy a támogató pszichológiai tanácsadás meddőség eseténKözismert statisztikai tény, hogy napjainkban minden negyedik házaspár szembesül a vágyott gyermekáldás elmaradásával.

Az esetek 30 százalékában kifejezetten lelki okok állnak a terméketlenség hátterében.

Pszichológusként ugyanakkor azt is tapasztalom, hogy a kimutatott orvosi okok, a felállított diagnózisok a maguk szárazságával súlyos lelki válságot, belső megrendülést, a férfi és női önazonosság elbizonytalanodását váltják ki az érintetteknél.

A meddőségi kezelések jelentős fizikai és pszichés megterhelést jelentenek a nők számára.

A siker elérésében, a babavárásig vezető, sokszor rögös úton komoly segítséget jelent a pszichoterápia vagy a támogató pszichológiai tanácsadás.