Rorschach-teszt

Szerző:
 
Rorschach-tesztHermann Rorschach (1884-1922) svájci pszichiáter 1921-ben ismertette az általa kidolgozott vizsgálati eszközt, az úgynevezett foltértelmezési próbát.
A módszer lényege a jelentésadás. Tíz, jelentés nélküli foltot ábrázoló képet mutatnak a vizsgált személynek, a képzeletnek, mint az intelligencia funkcióinak vizsgálata céljából.   
Rorschach alapgondolata az volt, hogy a strukturálatlan anyag rendezésében, alakításában az életünk során kidolgozott szemléleti, gondolkodási és viselkedési szokásaink érvényesülnek. A teszt a személyiségstruktúrát, a teljesítmény hátterében meghúzódó motivációs rendszert, tulajdonságegyüttest és a tünetképzési folyamatot tárja fel. 
 
A teszt nemzetközileg elfogadott és rögzített kivitelű táblákból áll, melyeken véletlenszerű tintafoltok találhatóak. Öt kép fekete, kettő fekete és vörös színű, további három kép színes. A tesztelő a vizsgált személy tintafoltokra adott válaszait szó szerint lejegyzi. A későbbiekben az adott válaszok és reakciók bonyolult elemzése, értelmezése során rajzolódik ki a személyiségkép.
 
A módszer megbízható támpontot nyújt a neurózis és pszichózis elhatárolásához, a pszichés tünetek organikus hátterének jelzéséhez, valamint a viselkedés és gondolkodás regressziójának azonosításához.
Segítséget jelent a pszichoterápiás kezelés  eredményességének előrejelzésében. Jelezheti, hogy a tünetek a beteg helyzeténekracionális elemzésével enyhíthetőek-e, hogy szükséges és célravezető-e az indulatáttételen alapuló személyiség-áthangoló pszichoterápia.
 
A Rorschach-teszt értékelését kizárólag olyan pszichológus vagy pszichiáter végezheti, aki az ehhez szükséges speciális kurzust is elvégezte.
 

Ha rendelkezik okostelefonnal, elmentheti telefon számom, email címem és a beolvasott kódban található linkre kattintva jelentkezhet személyes vagy online pszichológiai terápiára személyes vagy online pszichológiai terápiára
Bencsik Andrea Pszichológus * Online, Veszprém, Zala, Vas, Somogy és Győr-Sopron megyében Indítsa el a QR kód alkalmazást, tartsa a kamerát a vonalkód fölé és amennyiben a telefonnak sikerült beolvasnia a kódot, egy halk hangjelzés után a képernyőre ki is írja az adatokat.

Online Pszichológiai tanácsadás Skype-on



Online pszichológiai tanácsadás

Online pszichológiai tanácsadásOnline pszichológiai tanácsadás? Amikor először hallottam erről a más országokban már bevált módszerről, megvallom őszintén, hogy élesen tiltakoztam. Azóta eltelt pár év, megváltoztak a dolgok, így a vélekedésem is.

Ma már minden elérhető interneten keresztül. Nem csak információk. Rendelhetünk bármit online, termékeket, ételt, ruházatot. Találhatunk társat is ezen a csatornán.

Az internet természetessé vált az élet minden területén. E-mailen, skype.on és különböző közösségi oldalakon keresztül osztjuk meg a velünk történő eseményeket, így tartjuk a kapcsolatot barátainkkal, ismerőseinkkel.

Miért ne kérhetnénk online tanácsot egy pszichológustól, ha éppen úgy érezzük, hogy elakadtunk az életünk fontos kérdéseiben?

Az online pszichológiai tanácsadás e-mailen vagy skype-on történő kapcsolatfelvétel nyomán történik.

A részletekkel kapcsolatban látogasson el az onlinepszichologus.com honlapomra.

Megmenthető házasság

Házasságterápia, a párkapcsolati terápiaAmikor egy házasság válságba kerül, amikor két ember egy ideje már nem igazán tud szót érteni egymással, nem képes közös nevezőre jutni, szinte jeges zuhanyként fogalmazódik meg a válás gondolata.

Szerencsére egyre többen tudják, hogy ebben a helyzetben is van segítség, és nem feltétlenül a végletesség jelent megoldást.

Pszichológusként azt tapasztalom, hogy azok a házasságok megmenthetőek, ahol megvan az elegendő érzelmi alap egymás iránt, és ahol mindkét félben megvan a törekvés egy megújult, közös jövő kialakítására.

A házasságterápia, a párkapcsolati terápia speciális módszerekkel nyithat új dimenziót nő és férfi számára a harmónia visszaszerzéséhez.

Meddőség és Lélek

Pszichoterápia vagy a támogató pszichológiai tanácsadás meddőség eseténKözismert statisztikai tény, hogy napjainkban minden negyedik házaspár szembesül a vágyott gyermekáldás elmaradásával.

Az esetek 30 százalékában kifejezetten lelki okok állnak a terméketlenség hátterében.

Pszichológusként ugyanakkor azt is tapasztalom, hogy a kimutatott orvosi okok, a felállított diagnózisok a maguk szárazságával súlyos lelki válságot, belső megrendülést, a férfi és női önazonosság elbizonytalanodását váltják ki az érintetteknél.

A meddőségi kezelések jelentős fizikai és pszichés megterhelést jelentenek a nők számára.

A siker elérésében, a babavárásig vezető, sokszor rögös úton komoly segítséget jelent a pszichoterápia vagy a támogató pszichológiai tanácsadás.