Szondi-teszt

Szerző:
 
 
A Szondi-teszt 6 sorozatban 8-8 fényképet tartalmaz, melyek olyan személyeket ábrázolnak, akik súlyos, manifeszt ösztönbetegségben szenvednek. A betegségek: szexuális aberrációk, epilepszia, hisztéria, kataton és paranoid skizofrénia, mániás depresszió.
 
Szondi Lipót  (1893-1986) magyar pszichiáter
A vizsgált személynek minden sorozatban kettesével kell rendeznie a képeket azok rokonszenves illetve ellenszenves karaktere szerint.
 
A teszt arra a feltételezésre épül, hogy a képeknek különleges felhívójellege van és ez megfelel azoknak a speciális szükségleteknek, amellyel a képen ábrázolt személy rendelkezett, amely a szükségleti köréhez tartozott.
 
A képválasztás tehát megmutatja a vizsgált személy ösztönös szükségletét, motívumait, amelyek íly módon értelmezhetővé válnak. Kirajzolódik a vizsgált személy jelleme, karaktervonásainak sokszínűsége, temperamentuma.
 
Szondi Lipót megfigyelte, hogy választásainkban bizonyos szabályszerűség tapasztalható.  Azt vizsgálta, milyen motívumok határozzák meg a partnerkapcsolatok létrejöttét, mi lehet a háttérben az az indíték, amelynek alapján két ember kölcsönösen kiválasztja egymást, amely meghatároz erős rokonszenvi vagy ellenszenvi választást.
 
Feltűnt számára, hogy a választó és a választott nagyon gyakran erőteljesen megnyilvánuló, azonos, vagy éppen teljesen ellentétes tulajdonságokkal rendelkezik. A magyarázatot abban látta, hogy a jellemző tulajdonságok bizonyos örökletes betegségformák jellegzetességei között is fellelhetők. A választás tehát örökletesen szabályozott, és ez természetesen nem csak a partnerválasztás területére érvényes.
 
Amennyiben a személy képes megfelelően tudatosítani saját motívumait, elszakadva az ösztönös, örökletes faktoroktól, szabadon választhat. 
 
A Szondi-teszt értékelését csak olyan pszichológus vagy pszichiáter végezheti, aki az ehhez szükséges speciális kurzust is elvégezte. 

Ha rendelkezik okostelefonnal, elmentheti telefon számom, email címem és a beolvasott kódban található linkre kattintva jelentkezhet személyes vagy online pszichológiai terápiára személyes vagy online pszichológiai terápiára
Bencsik Andrea Pszichológus * Online, Veszprém, Zala, Vas, Somogy és Győr-Sopron megyében Indítsa el a QR kód alkalmazást, tartsa a kamerát a vonalkód fölé és amennyiben a telefonnak sikerült beolvasnia a kódot, egy halk hangjelzés után a képernyőre ki is írja az adatokat.

Online Pszichológiai tanácsadás Skype-on



Online pszichológiai tanácsadás

Online pszichológiai tanácsadásOnline pszichológiai tanácsadás? Amikor először hallottam erről a más országokban már bevált módszerről, megvallom őszintén, hogy élesen tiltakoztam. Azóta eltelt pár év, megváltoztak a dolgok, így a vélekedésem is.

Ma már minden elérhető interneten keresztül. Nem csak információk. Rendelhetünk bármit online, termékeket, ételt, ruházatot. Találhatunk társat is ezen a csatornán.

Az internet természetessé vált az élet minden területén. E-mailen, skype.on és különböző közösségi oldalakon keresztül osztjuk meg a velünk történő eseményeket, így tartjuk a kapcsolatot barátainkkal, ismerőseinkkel.

Miért ne kérhetnénk online tanácsot egy pszichológustól, ha éppen úgy érezzük, hogy elakadtunk az életünk fontos kérdéseiben?

Az online pszichológiai tanácsadás e-mailen vagy skype-on történő kapcsolatfelvétel nyomán történik.

A részletekkel kapcsolatban látogasson el az onlinepszichologus.com honlapomra.

Megmenthető házasság

Házasságterápia, a párkapcsolati terápiaAmikor egy házasság válságba kerül, amikor két ember egy ideje már nem igazán tud szót érteni egymással, nem képes közös nevezőre jutni, szinte jeges zuhanyként fogalmazódik meg a válás gondolata.

Szerencsére egyre többen tudják, hogy ebben a helyzetben is van segítség, és nem feltétlenül a végletesség jelent megoldást.

Pszichológusként azt tapasztalom, hogy azok a házasságok megmenthetőek, ahol megvan az elegendő érzelmi alap egymás iránt, és ahol mindkét félben megvan a törekvés egy megújult, közös jövő kialakítására.

A házasságterápia, a párkapcsolati terápia speciális módszerekkel nyithat új dimenziót nő és férfi számára a harmónia visszaszerzéséhez.

Meddőség és Lélek

Pszichoterápia vagy a támogató pszichológiai tanácsadás meddőség eseténKözismert statisztikai tény, hogy napjainkban minden negyedik házaspár szembesül a vágyott gyermekáldás elmaradásával.

Az esetek 30 százalékában kifejezetten lelki okok állnak a terméketlenség hátterében.

Pszichológusként ugyanakkor azt is tapasztalom, hogy a kimutatott orvosi okok, a felállított diagnózisok a maguk szárazságával súlyos lelki válságot, belső megrendülést, a férfi és női önazonosság elbizonytalanodását váltják ki az érintetteknél.

A meddőségi kezelések jelentős fizikai és pszichés megterhelést jelentenek a nők számára.

A siker elérésében, a babavárásig vezető, sokszor rögös úton komoly segítséget jelent a pszichoterápia vagy a támogató pszichológiai tanácsadás.