A Beck-féle Depressziós Skála


Ez a teszt megfelelő önértékelő kérdéssor arra, hogy visszajelzést kapjon saját aktuális hangulati állapotára vonatkozóan.

Ne feledje, hogy a skála a depresszió, mint betegség diagnózisának felállítására nem alkalmas, a kapott eredmények pusztán támpontként szolgálhatnak.

Fontos különbséget tennünk a levert hangulat, egy életkrízis vagy trauma nyomán kialakult lehangolt állapot, és maga a depresszió, mint betegség között. Mindezt azért fontos különösen hangsúlyozni, mert egyre népszerűbb a „depizik” kifejezés használata azokban az esetekben, amikor valakit egyszerűen csak rosszkedvűnek, magába zárkózottnak látunk. Ez a hangulat azonban valójában nagyon messze áll a depressziótól.

Mindemellett a depresszió statisztikája kétségtelenül nagyon rossz mutatókkal rendelkezik, a magyar lakosság nagy része szenved a tünetek miatt. Az esetek többsége mégis észrevétlen, diagnosztizálatlan marad, mert a társuló testi tünetek elfedik a valódi diagnózist.

Holott éppen a depresszió az a típusú betegség, melynél a tünetek szinte önmagukért beszélnek, és általánosságban elmondható, hogy az okok mellett inkább a súlyosság – azaz a személy által megélt érzések - szempontjából teszünk különbséget.

A depresszióban szenvedő betegekre kezdetben a fokozott ingerlékenység, érzékenység jellemző, majd egyre inkább állandósul a levert hangulat, az örömérzés és az érdeklődés képességének elvesztése. Szinte elmúlik az életkedv, az életenergia jelentős mértékben csökken, elvész a motiváció és a megszokott aktivitás.
A depressziós betegek egyfajta szomorúságot, ürességérzést élnek át, az apátia során nem csak a pozitív, de a negatív ingerekkel szemben is érdektelenné válnak. A túlzott érzékenységet, szinte állandó sírással járó állapotot követően kialakulhat a „minden mindegy” érzése, a közönyösség és az érzelmi bénultság.
A Beck-féle Depressziós skála éppen arra adhat választ Önnek, hogy szükséges-e szakemberhez fordulnia.

A teszt kitöltése:
Figyelmesen olvassa végig az alábbi állításokat és jelölje meg azt, amelyik kérdésenként a négy közül az utóbbi időszakban és jelenleg is leginkább jellemző Önre.
Ezúton is hangsúlyozom, hogy a teszt kitöltése nem véletlenül név nélkül történik, az eredményekről kizárólag Ön értesül. Legyen tehát őszinte saját magával szemben!
Valamennyi kérdésre válaszoljon, mert üresen maradt válaszhelyek esetén nem kezdődik meg az értékelés.
1.




2.




3.




4.




5.




6.




7.




8.




9.




10.




11.




12.




13.




14.




15.




16.




17.




18.




19.




20.




21.




Ha rendelkezik okostelefonnal, elmentheti telefon számom, email címem és a beolvasott kódban található linkre kattintva jelentkezhet személyes vagy online pszichológiai terápiára személyes vagy online pszichológiai terápiára
Bencsik Andrea Pszichológus * Online, Veszprém, Zala, Vas, Somogy és Győr-Sopron megyében Indítsa el a QR kód alkalmazást, tartsa a kamerát a vonalkód fölé és amennyiben a telefonnak sikerült beolvasnia a kódot, egy halk hangjelzés után a képernyőre ki is írja az adatokat.

Online Pszichológiai tanácsadás Skype-on



Online pszichológiai tanácsadás

Online pszichológiai tanácsadásOnline pszichológiai tanácsadás? Amikor először hallottam erről a más országokban már bevált módszerről, megvallom őszintén, hogy élesen tiltakoztam. Azóta eltelt pár év, megváltoztak a dolgok, így a vélekedésem is.

Ma már minden elérhető interneten keresztül. Nem csak információk. Rendelhetünk bármit online, termékeket, ételt, ruházatot. Találhatunk társat is ezen a csatornán.

Az internet természetessé vált az élet minden területén. E-mailen, skype.on és különböző közösségi oldalakon keresztül osztjuk meg a velünk történő eseményeket, így tartjuk a kapcsolatot barátainkkal, ismerőseinkkel.

Miért ne kérhetnénk online tanácsot egy pszichológustól, ha éppen úgy érezzük, hogy elakadtunk az életünk fontos kérdéseiben?

Az online pszichológiai tanácsadás e-mailen vagy skype-on történő kapcsolatfelvétel nyomán történik.

A részletekkel kapcsolatban látogasson el az onlinepszichologus.com honlapomra.

Megmenthető házasság

Házasságterápia, a párkapcsolati terápiaAmikor egy házasság válságba kerül, amikor két ember egy ideje már nem igazán tud szót érteni egymással, nem képes közös nevezőre jutni, szinte jeges zuhanyként fogalmazódik meg a válás gondolata.

Szerencsére egyre többen tudják, hogy ebben a helyzetben is van segítség, és nem feltétlenül a végletesség jelent megoldást.

Pszichológusként azt tapasztalom, hogy azok a házasságok megmenthetőek, ahol megvan az elegendő érzelmi alap egymás iránt, és ahol mindkét félben megvan a törekvés egy megújult, közös jövő kialakítására.

A házasságterápia, a párkapcsolati terápia speciális módszerekkel nyithat új dimenziót nő és férfi számára a harmónia visszaszerzéséhez.

Meddőség és Lélek

Pszichoterápia vagy a támogató pszichológiai tanácsadás meddőség eseténKözismert statisztikai tény, hogy napjainkban minden negyedik házaspár szembesül a vágyott gyermekáldás elmaradásával.

Az esetek 30 százalékában kifejezetten lelki okok állnak a terméketlenség hátterében.

Pszichológusként ugyanakkor azt is tapasztalom, hogy a kimutatott orvosi okok, a felállított diagnózisok a maguk szárazságával súlyos lelki válságot, belső megrendülést, a férfi és női önazonosság elbizonytalanodását váltják ki az érintetteknél.

A meddőségi kezelések jelentős fizikai és pszichés megterhelést jelentenek a nők számára.

A siker elérésében, a babavárásig vezető, sokszor rögös úton komoly segítséget jelent a pszichoterápia vagy a támogató pszichológiai tanácsadás.