Kognitív terápia

Szerző:
 
Az elnevezés megismerés szó latin jelentéséből (kogníció) származik.
Kognitív terápia
 
Születésünktől kezdve bizonyos attitűdök, azaz az emberi élet jelenségeihez való viszonyulási módok alakulnak ki bennünk, melyeket neveltetésünk, tapasztalataink határoznak meg. A központi szerepű attitűdök torzulásai okozhatják a szorongás és depresszió kialakulását. 
 
Egyik tipikus példája az az elvárás önmagunkkal és másokkal szemben, hogy tökéletesek legyünk minden helyzetben, minden feladatot tökéletesen oldjunk meg. Ennek az elvárásnak nyilvánvalóan nem lehet folyamatosan megfelelni. Az elégtelenség, tökéletlenség érzése azonban szorongás forrásává válhat. Mindezt fokozza az a korunkban kialakult külső elvárásrendszer, mely állandó és maximális teljesítmény elérését kényszeríti ránk.
 
Szintén jellegzetes szorongást okozó attitűd az állandó szeretetéhség, a „mindenki szeressen" érzés igénye. Ez az igény arra hajt bennünket, hogy mindenkinek megfeleljünk, a konfliktusokat elkerüljük, energiánk döntő részét az emészti fel, hogy mások elismerését kivívjuk. Állandósul egy görcsös megfelelési kényszer, anélkül, hogy valódi önmagunkra, saját feltöltődésünkre figyelnénk, miközben észrevétlenül áldozattá, mások kiszolgálóivá válhatunk.
 
Gyakran idealizált elvárásokat támasztunk környezetünkkel, a külvilággal szemben. Elgondoljuk, hogyan kellene működnie a dolgoknak, viselkednie az embereknek ahhoz, hogy minden tökéletes legyen. Mivel nincs tökéletes világ, óhatatlanul csalódást érzünk, melynek nyomán kialakul egyfajta keserűség, vádaskodás és lemondó magatartás, mely céltalansághoz, reménytelenséghez, depresszióhoz vezet.
 
A kognitív terápia célja a téves attitűdök feltárása, az ebből eredő hibás következtetések felismertetése, a rögzült és automatikussá vált szokások megváltoztatása. A terápia egyfajta újratanulást jelent a helyes következtetések automatikussá válása érdekében.

Ha rendelkezik okostelefonnal, elmentheti telefon számom, email címem és a beolvasott kódban található linkre kattintva jelentkezhet személyes vagy online pszichológiai terápiára személyes vagy online pszichológiai terápiára
Bencsik Andrea Pszichológus * Online, Veszprém, Zala, Vas, Somogy és Győr-Sopron megyében Indítsa el a QR kód alkalmazást, tartsa a kamerát a vonalkód fölé és amennyiben a telefonnak sikerült beolvasnia a kódot, egy halk hangjelzés után a képernyőre ki is írja az adatokat.

Online Pszichológiai tanácsadás Skype-on



Online pszichológiai tanácsadás

Online pszichológiai tanácsadásOnline pszichológiai tanácsadás? Amikor először hallottam erről a más országokban már bevált módszerről, megvallom őszintén, hogy élesen tiltakoztam. Azóta eltelt pár év, megváltoztak a dolgok, így a vélekedésem is.

Ma már minden elérhető interneten keresztül. Nem csak információk. Rendelhetünk bármit online, termékeket, ételt, ruházatot. Találhatunk társat is ezen a csatornán.

Az internet természetessé vált az élet minden területén. E-mailen, skype.on és különböző közösségi oldalakon keresztül osztjuk meg a velünk történő eseményeket, így tartjuk a kapcsolatot barátainkkal, ismerőseinkkel.

Miért ne kérhetnénk online tanácsot egy pszichológustól, ha éppen úgy érezzük, hogy elakadtunk az életünk fontos kérdéseiben?

Az online pszichológiai tanácsadás e-mailen vagy skype-on történő kapcsolatfelvétel nyomán történik.

A részletekkel kapcsolatban látogasson el az onlinepszichologus.com honlapomra.

Megmenthető házasság

Házasságterápia, a párkapcsolati terápiaAmikor egy házasság válságba kerül, amikor két ember egy ideje már nem igazán tud szót érteni egymással, nem képes közös nevezőre jutni, szinte jeges zuhanyként fogalmazódik meg a válás gondolata.

Szerencsére egyre többen tudják, hogy ebben a helyzetben is van segítség, és nem feltétlenül a végletesség jelent megoldást.

Pszichológusként azt tapasztalom, hogy azok a házasságok megmenthetőek, ahol megvan az elegendő érzelmi alap egymás iránt, és ahol mindkét félben megvan a törekvés egy megújult, közös jövő kialakítására.

A házasságterápia, a párkapcsolati terápia speciális módszerekkel nyithat új dimenziót nő és férfi számára a harmónia visszaszerzéséhez.

Meddőség és Lélek

Pszichoterápia vagy a támogató pszichológiai tanácsadás meddőség eseténKözismert statisztikai tény, hogy napjainkban minden negyedik házaspár szembesül a vágyott gyermekáldás elmaradásával.

Az esetek 30 százalékában kifejezetten lelki okok állnak a terméketlenség hátterében.

Pszichológusként ugyanakkor azt is tapasztalom, hogy a kimutatott orvosi okok, a felállított diagnózisok a maguk szárazságával súlyos lelki válságot, belső megrendülést, a férfi és női önazonosság elbizonytalanodását váltják ki az érintetteknél.

A meddőségi kezelések jelentős fizikai és pszichés megterhelést jelentenek a nők számára.

A siker elérésében, a babavárásig vezető, sokszor rögös úton komoly segítséget jelent a pszichoterápia vagy a támogató pszichológiai tanácsadás.